WZORCOWNIA 7cm i misja na Marsa

  • 12 Marzec 2017
  • Wydarzenia
7cm to nie tylko kursy i warsztaty, ale również WZORCOWNIA, która może pochwalić się kolejnym sukcesem: braliśmy udział w przygotowaniach do PIERWSZEJ POLSKIEJ ANALOGOWEJ MISJI NA MARSA, której inicjatorem jest Uniwersytet SWPS i Fundacjia EXORiON!
 
Naszym zadaniem była pomoc przy technicznym opracowaniu kombinezonu kosmonautycznego, który pozwala na dostosowanie części skafandra do wykonywanych zadań!


 
 
 
W ramach Misji EXO.17 przez ponad dwa tygodnie Polacy będą testować sprzęt i rozwiązania technologiczne z uwzględnieniem czynnika ludzkiego oraz przeprowadzą badania psychologiczne w habitacie Mars Desert Research Station w amerykańskim Utah. 
Misja EXO.17 jest jak dotąd pierwszą, całkowicie polską symulacją analogowych astronautów. Amerykański ośrodek badawczy Mars Desert Research Station (MDSR) na czas jej prowadzenia zostanie oddany do dyspozycji interdyscyplinarnego zespołu z Warszawy.
 
Oprócz kombinezonu podczas misji testowana będzie również nowa wersja holtera, który ma analizować pracę serca podczas wykonywania rutynowych zadań oraz prysznic mgłowy FOG. 
 
Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy nadzieję, że cała misja okaże się wielkim sukcesem!
 
 
 
 
 
 
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o samej misji, zobaczcie koniecznie:

Uniwersytet SWPS:
https://www.swps.pl/warszawa/aktualnosci/15276-pierwsza-polska-analogowa-misja-na-marsa