Szycie kieszeni

  • 15 Marzec 2017
  • Kursy szycia

Kieszenie nadają odzieży funkcjonalności - trudno przecież wyobrazić sobie spodnie albo płaszcz bez możliwości ukrycia w nich niewielkich drobiazgów, takich jak telefon komórkowy. Należy jednak pamiętać, że nie każda kieszeń pasuje do każdego typu odzieży i że nie wszystkie kieszenie da się uszyć z każdej tkaniny. Dziś kieszenie to nie tylko funkcjonalność, ale i ważny element dekoracyjny, wykorzystywany przez wielu światowych projektantów. 

W każdym rodzaju garderoby istotny jest detal, a takim detalem są właśnie kieszenie, dlatego też ważne jest ich prawidłowe, staranne i precyzyjne wykonanie. A jak wiadomo szycie kieszeni nie jest prostym zadaniem, nawet dla osób, które już przezwyciężyły lęk przed maszyną. Trzeba pamiętać o odpowiednim doborze kieszeni do rodzaju odzieży i tkaniny, z której będzie ona wykonana. Elementów dekoracyjnych na szczęście nie brakuje - według uznania można zdecydować się na kieszeń z suwakiem lub z klapką zapinaną na guzik, można ją efektownie ostębnować albo stworzyć precyzyjną podwójną lamówkę.

Poniżej prezentujemy przykłady trzech kieszeni na różnym etapie przygotowania, jako inspirację do tworzenia wspaniałych rzeczy :).

Przypominamy też o WARSZTATACH TECHNIK KRAWIECKICH - SZYCIE KIESZENI, które odbędą się już 3 kwietnia! Na warsztatach przerobimy wiele rodzajów kieszeni, od tych podstawowych, po te trudniejsze i bardziej efektowne, nauczymy się szyć kieszenie od spódnicy do płaszcza. Zmierzymy się też z bardzo modnymi ostatnio kieszeniami z suwakiem! Oprócz tego poznamy kieszeń naszywaną, kieszeń pasplowaną, kieszenie z patką, kieszeń z kontrafałdą. I żeby nie było zbyt prosto - kieszenie uszyjemy nie tylko z tkaniny bawełnianej, ale i wełnianej! Warsztaty te są idealne dla osób, które już potrafią szyć, jednak nie radzą sobie z konkretnymi, trudnymi do wykonania detalami, dlatego też, jeżeli i dla Ciebie kieszenie to prawdziwa czarna magia, zapisz się na nie koniecznie: ZAPISY NA WARSZTATY TECHNIK KRAWIECKICH - SZYCIE KIESZENI

 

 

PRZYGOTOWANIE KIESZENI NAKŁADANEJ:

 

WYKONANA KIESZEŃ PASPLOWANA:

 

WYKONANA KIESZEŃ WSZYWANA W SZEW:

 

WARSZTATY TECHNIK KRAWIECKICH - SZYCIE KIESZENI 
WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY