Jak rozpocząć swoją przygodę z szyciem?

  • 07 Sierpień 2019
  • Kursy szycia

Praktycznie każda kobieta, gdy była małą dziewczynką, marzyła o tym, by stworzyć piękną, wyśnioną suknię. Swoje pierwsze kroki z igłą i nitką stawiała w momencie, w którym dokonywała prób stworzenia oryginalnego ubrania dla swojej lalki Barbie. Zainteresowanie maszyną do szycia zazwyczaj jednak powraca po kilkunastu latach, kiedy to dochodzi się do wniosku, że nie warto przepłacać za krawca lub nowe ubrania dla szybko rosnących dzieci, skoro można uszyć je samodzielnie. Jednak jak rozpocząć swoją przygodę z szyciem na poważnie? 

Nie od razu Rzym zbudowano 

Rozpoczynając swoją naukę szycia, nie powinno od razu rzucać się na głęboką wodę. Warto rozpocząć od podstaw, by następnie krok po kroku rozwijać swoje umiejętności. Dobrym startem mogą okazać się podstawowe ćwiczenia z maszyną do szycia i kartką papieru. Spróbuj przeszyć kilka kartek w kratkę, podążając za wydrukowanymi ścieżkami. Następnie sprawdź pod światło czy udało Ci się idealnie trafić w równoległe oraz prostopadłe linie. Kolejnym krokiem będzie wykonanie tego samego ćwiczenia, jednak z nawleczoną już nitką. 

Daj sobie pomóc 

Jeśli jesteś zdecydowany/a na samodzielną naukę, na samym początku postaw na akcesoria, a nie na to, jakie ubrania stworzysz. Dobrym pomysłem będzie stworzenie prostej serwetki czy poszewki. Jak opanujesz tę umiejętność, przejdź do nieco bardziej skomplikowanych rzeczy, jak np. torba na zakupy. 

Jeśli jednak czujesz, że kompletnie nic nie potrafisz, zacznij od kursu szycia. Bez problemu znajdziesz różne szkolenia w Internecie, wybierając odpowiedni, dostosowany do Ciebie poziom zaawansowania. W zależności od posiadanych już umiejętności, ceny kursów wahać się będą od 400 do nawet 1400 złotych.