Projektowanie mody jako pomysł na karierę

  • 02 Wrzesień 2019
  • Kursy szycia
  • szkola7cm

Ludzie posiadający zdolności plastyczne często stoją przed wyborem pójścia na studia artystyczne związane z malarstwem lub rzeźbą, jednak te nie zawsze wiążą się z gwarancją zdobycia stabilnego zatrudnienia i komfortu finansowego. Nie trzeba jednak wybierać nudnego kierunku kształcenia, aby pogodzić ze sobą realizację w kierunku związanym ze sztuką oraz perspektyw rozwoju i stabilizacji.

Co wchodzi w skład nauki projektowania?

Jednym z takich są kierunki związane z projektowaniem użytkowym, począwszy od grafiki, architektury projektowania mebli, ale także ubioru. Kurs konstrukcji ubioru zawiera w sobie m.in. praktyczne zajęcia z szycia, układania kostiumu na manekinie, ale też projektowania w oparciu o komputerowe programy graficzne, co daje fundament umożliwiający samodzielne tworzenie kreacji. Ukończenie kursu konstrukcji ubioru i projektowania mody pozwala nie tylko uczestniczyć w przemyśle modowym jako współwykonawca pomysłów innych marek, ale też freelancer, który działa na rzecz rozwoju własnej wizji artystycznej.

Projektowanie sposobem na rozwój bez względu na wiek

Projektowanie mody to kierunek, z którego korzystają młodzi ludzie, którzy przygotowują się na egzaminy do uczelni artystycznych, ale też osoby w starszym wieku, które decydują się na rozwój zaniedbanej pasji. Coraz większa jest także oferta kursów szycia i projektowania adresowana do najmłodszych. Pozwala to na rozwój wrażliwości artystycznej, ale też zdolności manualnych, które są ważne we wszystkich codziennych czynnościach, nie tylko tych prowadzących do wytworzenia dzieła sztuki ubioru. 

Projektowanie jako sztuka

Trzeba pamiętać, że projektowanie jest czynnością, która wymaga kreatywności. Nie ogranicza się ono do tworzenia przedmiotów użytkowanych na co dzień, ale także kreacji wykorzystywanych w teatrze oraz w kinie. Warto pamiętać, że może to być nie tylko sposób na zysk, ale atrakcyjne i ciekawe życie.